מכון ירושלים לצדק – יותר מעוד ארגון

מכון ירושלים לצדק (Jerusalem Institute of Justice) הוקם ב-2004, ומקדיש את פעילותו לטיפוח והגנה על שלטון החוק, זכויות אדם, חופש המצפון והדמוקרטיה לטובת כל תושבי ישראל והמזרח התיכון. עובדינו המסורים, הבקיאים והמקצועיים מפיצים ומשמיעים באופן אפקטיבי את קולם של קורבנות הדיכוי באזורנו.

אנו מאמינים כי המונחים מדינה יהודית ודמוקרטית אינם עומדים בסתירה זה לזה, אלא מהווים מציאות הניתנת להשגה. לישראל יש את הכוח לחזק את הסובלנות, האמת, האתיקה והמוסריות באמצעות החדרת ערכיה הדמוקרטיים לכל שדרות מערכת המשפט, ובכך לחזק את המרקם הלאומי שלנו.

אנו משמיעים את קולם של קורבנות הזנות והסחר בבני אדם, ניצולי השואה והעולים החדשים מאתיופיה, ומעניקים ייצוג לחיילים בודדים אשר ננטשו ע"י משפחותיהם החרדיות משום שבחרו לשרת בצה"ל.

בעוד שמרבית ארגוני זכויות האדם נוטים לשים את הדגש על הכיבוש הישראלי בשטחים המצויים במחלוקת, ולראות בו את הביטוי המוביל להפרת זכויות האדם באזורנו, אנו מביעים עמדה מורכבת, מעמיקה ומאוזנת יותר לגבי הסכסוך. אנו חושפים הפרות של זכויות אדם באזור במטרה לשפר את איכות החיים הכוללת. אנו מחברים ומפיצים דוחות מקיפים על הפרות זכויות האדם, לרבות בשטחי הרשות הפלסטינית (רש"פ) בגדה המערבית ותחת שלטון החמאס בעזה, כנגד בני עמם שלהם. פעילותו של מכון ירושלים לצדק הוצגה בפני בית הדין הפלילי הבינלאומי, האומות המאוחדות, הכנסת והפרלמנט האירופי ובפני מוסדות אקדמאיים מכובדים בכל רחבי העולם.

עד כה טיפל המכון ב-750 תיקים שונים, זכה ב-23 עתירות שהוגשו לבג"ץ והפיק 14 דוחות מעמיקים בנושא זכויות האדם. המחקר והפעילות שלנו כבר סייעו ללמעלה מ-2 מיליון בני אדם והמספר זה רק צומח.

מייסד - עו"ד כלב מאיירס

כלב מאיירס עלה לישראל מארה"ב ב-1992. לאחר שסיים את לימודיו באוניברסיטה העברית בירושלים הצטרף ללשכת עורכי הדין בישראל. כיום הוא משמש כשותף בכיר במשרד עורכי הדין יהודה רווה ושות', אשר הוקם בשנות ה-40 ע"י גדעון האוזנר, בעברו שר ויועץ משפטי לממשלה . 

ב-2007 ייסד כלב את מכון ירושלים לצדק (JIJ), במטרה לקדם את זכויות האדם בישראל ומחוצה לה. בנוסף הוא מכהן במועצת המנהלים של ההתאחדות הבינלאומית של עורכי הדין והמשפטנים היהודים. כלב פועל בשיתוף עם חברי כנסת ושרים בממשלה, לשם יצירת רפורמות חברתיותת ברחבי המדינה ולצורך שיפור הביטחון הכלכלי והדיפלומטי של ישראל.  

מנכ"לית - פלביה סוולדה

פלביה סוולדה מכהנת כמנכ"לית של מכון ירושלים לצדק מאז 2014. פלביה עלתה לארץ מאורוגוואי וחיה בישראל זה למעלה מ-30 שנה. לפני הצטרפותה למכון ניהלה קריירה מוצלחת בתחום טכנולוגיית התוכנה. פלביה מפקחת על כלל הפעילות של המכון בישראל ובארצות הברית. תפקידה מאפשר לה לממש את שאיפתה להשגת זכויות אדם אוניברסליות באמצעות השמעת קולם של מגזרים המצויים בסיכון בפני דרגות הממשל הגבוהות ביותר.  היא מאמינה שאפשר להפוך לחברה טובה באמצעות שינוי חייהם של בני אדם יחידים בתוכה, ותחת הנהגתה, חברי הצוות במכון חשים שמתאפשר להם למצות את הפוטנציאל שלהם הודות לבניית סביבה של אמון ותמיכה הדדית.    

 • הנבחרת שלנו

 • לידיה מורגן

  מנהלת הפעילות
 • עו"ד אורי מורד

  מנהל פרויקטים
 • רוברט בוכהייט

  מנהל פיתוח JIJ USA
 • שמעון מאיירס

  מנהל JIJ USA
עוצב על ידי: סטודיו רעות טוקר נבנה על ידי: REALMEDIA בניית אתרי וורדפרס