פרויקט NOAהלחם בעבדות המורדנית

מכון ירושלים לצדק מקדם את המאבק במיגור הזנות בישראל.

14000
10
10-2

בתעשיית המין בישראל מנוצלים כ-14,000 נשים, גברים וילדים.

אנו רואים בזנות סוג של עבדות מודרנית הפוגעת במדינה ובערכיה. מימדי התופעה כה גדולים עד שפשוט לא ניתן עוד להתעלם ממנה, היא דורשת התערבות מיידית. קורבנות תעשיית הזנות נתונים, בין היתר להתעללות גופנית ורגשית, סובלים מהטרדות מיניות, ביטויי אלימות, אונס ומחלות מין.

60 עד 80% מקורבנות תעשיית הזנות בישראל, חווים התעללות מינית ופיזית קבועה, 40% נוטים יותר למות מכל עיסוק אחר, 95% הוטרדו מינית, ו -60 עד 75% נאנסו. חשוב עוד לציין כי, 76% מהנשים ו 51% מהגברים מעוניינים לעזוב את תעשיית הזנות. קורבנות אלה זקוקים לעזרה כדי להיות מסוגלים להימלט מהסביבה הרעילה הזו.

למעלה מ10 שנים עומד מכון ירושלים לצדק בחזית המאבק, מקדם שינויי חקיקה ומפעיל שדולה בכנסת לאימוץ המודל השבדי, הקורא להטלת אחריות פלילית על לקוחות המקבלים שירותי מין ומשמש כשופר לחסרי הקול. בצעד היסטורי ובאמירה ערכית ברורה, אישרה הכנסת ה 20 את חוק איסור צריכת זנות, ובכך הפכה ישראל למדינה ה-10 בעולם האוסרת צריכת זנות בחוק.

במסגרת פרויקט NOA (‏Not Objects Anymore) – פועל מכון ירושלים לצדק לשינויי מדיניות, כותב ומפיץ מחקרי עומק, מוציא לפועל קמפיינים ארציים ברשתות החברתיות ומהווה חלק חשוב בקואליציית ארגונים הפועלים לקידום הנושא. ביחד נוכל להכריע את תעשיית העבדות המינית של המאה ה21.

תרמו למכון ירושלים לצדק עוד היום וסייעו לנו לסייע לקורבנות הזנות.

האזינו לסיפורן האמיתי של קורבנות הסחר במין

פרויקט NOA מקדם שינויי חקיקה ופועל לצד מקבלי ההחלטות בכנסת ישראל על מנת לאמץ את המודל השבדי. המודל השבדי הינו מודל הדוגל בהפללת צרכני הזנות ולא בקורבנות התעשייה, הם נותני השירות. זאת מתוך מטרה להגן על קורבנות התעשייה, נשים, גברים וילדים הלכודים לעתים קרובות בענף זה תחת מניפולציה של סרסור או תחת השפעת סמים. שינוי חקיקתי זה משמש קול לאלו שקולם אינו נשמע.

עזרו לנו להילחם למען שיקומם של קורבנות תעשיית הסחר בנשים והזנות ולהגן עליהם. אל לנו להתייחס לבני אדם כאילו היו אלה סחורה.

בקרב הראשון בהחלט ניצחנו, אך אתגרים רבים עוד לפנינו. מאמצינו מתרכזים בטיפול במקור הבעיה, הוא נעוץ בחקיקה מתאימה, כך אנו לא רק נאבקים בגירוש היתושים אלא מייבשים את הביצה כולה.

ראה עדכונים לגבי פרויקט זה בדף החדשות שלנו לחץ כאן
עוצב על ידי: סטודיו רעות טוקר נבנה על ידי: REALMEDIA בניית אתרי וורדפרס